Kde umiestniť vírivku?

Umiestniť vírivku do exteriéru alebo do interiéru? Umiestnenie vírivky je vecou pohľadu a vhodnosti priestoru. Uvedomte si ale, že vírivka v interiéri vyžaduje dostatočné odvetrávanie, prípadne až odvlhčovacie zariadenie, čo je ďalšia priama investícia a ďalšie prevádzkové náklady navyše.

Nie je nič krajšie ako celoročné využívanie vírivky, pohľad z vírivky na nočnú oblohu. Alebo si vychutnajte ten úžasný pocit z vírivky, keď ste ponorení v 37°C- 38°C vode a vonku sneží či mrzne. Keď potom vyjdete z teplej vody, zažijete aj ďalší benefit, ktorý vám vonkajšia vírivka prináša – tzv. sauna efekt. Výsledkom bude dokonalý pocit z hydromasáže a zvyšovanie vašej imunity. Budete sa cítiť ako znovuzrodení.

 

Môžem využívať vírivku celý rok?

Vírivku môžte využívať prakticky po celý rok, kedykoľvek cez deň či v noci keď máte chuť a čas. Vzhľadom na ročné obdobie a podľa miesta umiestnenia vírivky si môžte upraviť teplotu vody v lete nižšiu a v zime naopak vyššiu.

 

Aké sú približne náklady na prevádzku vírivky?

Každý výrobca  má niekoľko modelových radov v rôznych veľkostiach, rôznej kvality a rôznych cenových úrovní. Skutočne kvalitní výrobcovia používajú všetky materiály rovnako kvalitné na všetky modelové rady. To znamená, že aj najdrahšia aj najlacnejšia vírivka od takéhoto výrobcu je absolútne rovnako kvalitná. Rozdiel ceny je vo veľkosti, výbave, tvare vírivky a podobne, ale nikdy nie v kvalite použitých vstupných materiálov a komponentov. Určite sa vám z dlhodobého hľadiska vyplatí kúpiť vírivku radšej menej vybavenú, ale rovnako kvalitnú ako aj tie najdrahšie modely v plnej výbave. Je to ako s autami. Od toho sa potom odvíjajú aj celkové prevádzkové náklady jednotlivých víriviek, ktoré môžu byť od 30,-€ mesačne pokojne až po 200,-€ mesačne. Je dôležité si tento fakt dôkladne preveriť skôr než si vírivku kúpite. Na celkových mesačných prevádzkových nákladoch vírivky sa však nepodieľa len elektrická energia. Tá je len jednou zo zložiek celkových prevádzkových nákladov víriviek. Dôležitá je celková kvalita vírivky a jej jednotlivých komponentov. Treba zobrať do úvahy všetky komponenty vo vírivke, trysky, filtre či termokryt, hlavne ich funkčnosť a životnosť. Kvalitné vírivky vám budú slúžiť desaťročia s minimálnymi prevádzkovými nákladmi.