Vírivku si v prvom rade vyberáme podľa počtu užívateľov, podľa umiestnenia v interieri, alebo exterieri a v neposlednej rade očami… Až keď sa nám páči, tak sa zameriame na jej ďalšie prvky. Ale čomu venovať pozornosť, aby sme boli spokojní po dlhé roky?

Aj tu platí: “Nie sme taký bohatý, aby sme si kupovali lacné veci”

Veľkosť, počet masážnych miest vo vírivke nieje jej kapacita! Kapacita je minimálne o jedno až dva masážne miesta menej. Je to z dôvodu kumulácie vody v prípade vstupu užívateľov do vírivky a využitia samotného priestoru a tvaru. Ďalej tieto miesta slúžia kôli výmene užívateľov medzi sebou.


rozmer
 vírivky šírka a dĺžka zodpovedá jej užívateľským možnostiam, ale pozor na tretí rozmer a to je jej výška! Nieje to len rozmer aby ste vírivku dostali na miesto cez obmedzené rozmery otvorov dverí, ale aby užívateľ bol dostatočné ponorený vo vode…

 

Je dôležité vedieť kde bude vírivka umiestnená aby mala dostatočnú tepelnoizačnú vrstvu a termokryt. ( Pozor na trh sa dodávajú aj vírivky bez alebo v nedostatočnej vrstve izolácii a bez termokrytov – všetko kôli DOBREJ CENE). To všetko ma veľký súvis s ekonomickou prevádzkou vírivky.

 

Farebný výber – vizuálna spokojnosť.  Pri výbere vírivky si väčšinou môžte vybrať z rôznych farebných prevedení  vírivky jej opláštenia a farby termokrytu. Tieto paramatre už nemajú žiaden vplyv na prevádzku samotnej vírivky a je to výlučne pocitová vec. ( Budete sa na ňu pozerať veľmi dlho…)

 

Dôležitá je história výrobcu, vývoj, výskum, uplatnené patenty v produktoch, kvalita komponentov, energetický certifikát atď. Čím dlhšia história, tým väčší predpoklad stability a kvality výroby. Takýto výrobca má takmer s určitosťou vlastný výskum, vývoj a viacero uplatnených vlastných patentov vo svojich produktoch. Môžete si byť istí, že pracuje len s kvalitnými komponentmi, aby obstál vo svetovej konkurencii.


Všetko nie je len o cenách
, ale hlavne o prestíži a nekompromisnej kvalite. Nehľadajte len podľa ceny! Keď nájdete predajcu, ktorý predáva kvalitné produkty, ktoré budú spĺňať vaše požiadavky, určite nájdete riešenie aj čo sa týka ceny. Treba len komunikovať a zdieľať svoje predstavy. Skutočne kvalitní výrobcovia majú niekoľko modelových radov, ktoré sú postavené z rovnako kvalitných materiálov ako tie najdrahšie. Líšia sa len veľkosťou, tvarom a výbavou, a teda aj cenou. Verte, že aj kvalita sa dá kúpiť za prijateľnú cenu.


Čím kvalitnejšia vírivka, tým menej starostí
 máte s udržovaním vody. Niektorí výrobcovia eliminovali vašu starostlivosť na minimum. Skutočne kvalitné vírivky kombinujú minimálne dva dokonalé systémy starostlivosti o vodu vo vírivke, ktoré pracujú nezávisle a samostatne. Ako často meniť vodu vo vírivke závisí od viacerých faktorov. Napríklad, aký má vírivka zabudovaný vlastný systém starostlivosti o vodu, akú chémiu na udržovanie vody používate, ako často vírivku využívate a koľko osôb, aká hygiena sa dodržuje pred vstupom do vírivky atď. Výrobcovia bežne udávajú 4 x ročne.


Riadiaca jednotka je mozgom
 celej vírivky a ovláda teplotu vody, cirkuláciu/fil­traciu vody, hydromasážne čerpadlá a ďalšie elektronické príslušenstvo.Najuznávanejšími a najviac používanými výrobcami sú firmy Balboa z USA a Gecko z Kanady. Ak si vyberiete vírivku vybavenú niektorú z týchto značiek, tak získate garanciu spoľahlivosti a servisného zázemia po celú životnosť vírivky.